Erich von Däniken, PROROK MINULOSTI

5. května 2007 v 15:06 | mates |  Badatelé, knihy
PROROK MINULOSTI
Riskantní myšlenky o všudypřítomnosti mimozemšťanů
Asi před týdnem jsem dočetl další Dänikenovu knihu "Prorok minulosti".
Rozhodně ji všem doporučuji, zvlášť lidem zajímajícím se o stejné věci jako já (viz. nadpis blogu).K dostání je v "Paláci knih" na Václavském náměstí, v horním patře, napravo od jezdících schodů, skoro úplně vzádu. Cena: 189,- (nejsem si tím úplně jistý, je to tak do 200, ale myslím, že si to pamatuju dobře).
Nyní vám předkládám stručný rozbor knihy, a myslím, že pokud alespoň trochu patříte mezi lidi mého typu, poběžíte si tuto knihu koupit. J
Kniha nemá úvod ani závěr.
1) kapitola HLEDÁ SE PŘEDMĚT DOLIČNÝ - ARCHA ÚMLUVY
Tato kapitola je vlastně takovým detektivním pátráním po Arše úmluvy. A co že to vlastně ta archa je? Je zde také vysvětleno mnoho dalších biblických záhad.
2) kapitola ČLOVĚK PŘELSTIL PŘÍRODU
Tato kapitola se zabývá problémem klonování, existencí a vznikem různých lidských ras, EvD (Erich von Däniken) se zde zabývá "úsvitem lidstva" a poukazuje na to, že člověk byl možná stvořen v mimozemské laboratoři.
3) kapitola MALTA - RÁJ NEŘEŠENÝCH ZÁHAD
Autor zde píše o svém výzkumu na středomořském ostrově Malta. Je zde mnoho kamenných chrámů, které by bylo těžké postavit bez moderní techniky, navíc mnohem straších než vznikli (údajně) nejstarší civilizace.
Dumá také nad podivnou sítí kolejí vyrytých do kamene. Tyto koleje navíc vedou velmi hluboko pod moře, takže museli vzniknout před poslední dobou ledovou. Däniken zde navíc vyslovuje domněnku, že opravdu kdysi mohli existovat obři a pátrá po jejich stopách, hlavně právě na Maltě.
4) kapitola DĚJINY SE OPAKUJÍ
Däniken zde představuje starou hinduistickou legendu o velice podivném božském ptákovi, který mimo jiné shazoval na nepřítele ohnivá vejce a létal na měsíc. Dále se zaobírá tím, jak bude vypadat archeologie za mnoho tisíc let, co si pomyslí o zbytcích naší civilizace. Předkládá zde čtenáři mnoho dalších dech beroucích záhad.
5) kapitola ZNAMENÍ BOHŮ? ZNAMENÍ PRO BOHY?
Däniken odhaluje síť kultovních míst, vinoucích se kolem dokola celé planety, odhaluje zajímavé geometrické spojitosti mezi významnými místy starého Řecka. Autor se zde velmi obšírně zaobírá záhadou Velkého Zimbabwe, tajemné kamenné pevnosti uprostřed Africké savany, jejíž tvůrci jsou absolutně neznámí. Je to jedna z nejlepších kapitol (možná nejlepší).
6) kapitola KRÁLOVSKÉ SEZNAMI KRÁLŮ
EvD řeší problém sumerských seznamů králů, které ukrývají mnoho nevyřešených hádanek, na něž ani oficiální věda nemá odpověď. Někteří králové totiž údajně vládli mnoho desítek tisíc (ano čtete dobře, čísli 10 000) let.
7) kapitola PROROK MINULOSTI
Zabývá se pojmem "času" a říká si - co čekají mimozemšťané, až přistanou znovu na naší planetě? Mírumilovnou, technicky pokročilou, spravedlivou společnost, nebo nepřetržitě se hašteřící, pravdu odmítající, lakomé lidstvo? Zatím jsme blíže tomu druhému, zkusme aby to tak nebylo. Mimozemšťané nám zanechali velkolepé poselství!
No tady je obrázek:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přečetl jste už nějakou knihu od Ericha von Dänikena

Jen jednu 22.4% (11)
Jen Vzpomínky na budoucnost 10.2% (5)
Jo pár sem jich přečetl/a 12.2% (6)
Jo hodně jsem jich přečetl/a 38.8% (19)
Ani jednu 16.3% (8)

Komentáře

1 Kámen Kámen | E-mail | Web | 16. května 2012 v 10:16 | Reagovat

OK, velka vec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama