Bohové přicházejí na návštěvu

1. dubna 2007 v 13:47 | mates
Napadlo mne, že bych mohl zde mohl zveřejnit delší úryvek z knihy Ericha von Dänikena Vzpomínky na budoucnost. Je to z 2. kapitoly a popisuje co by se stalo, kdyby NAŠE raketa přistála na planetě podobné zemi, obývané primitivními obyvateli:
"Přistání proběhne podle plánu. Co si však asi myslí primitivní bytosti, obývající planetu, o příšeře, která se k nim právě snesla, a o bytostech, jež z ní vystoupili? Nezapomemně, že i my jsme byly před 8 000 lety polodivochy. Bue zcela pochopitelné, jastliže divoši, kteří se stali svědky popsaných událostí, skryjí tvář v prachu a neodváží se ani ozvednout oči. Až doposud uctívali Slnce a Měsíc. teď se stalo něco strašlivého: bohové osobně sestoupili z nebes!
Domorodí obyvatelé planety pozorují z bezpečného úkrytu kosmonauty, kteří nosí na hlavách podivné klobouky s hůlkami (přilby s anténami). Oněmí, když se najednou noc změní v den (díky reflektorům), zděsí se při pohledu na cizí bytosti vznášející se bez námahy do výšky (na raketových opascích), znovu zaryjí tvář do zem, jakmile se z korábu vyhrnou trobící, rachotící a vyjící zvířata (vrtulníky, vznášedla, univerzální vozidla), a konečně v hrůze uprchnou do bezpečí svch jeskyň, když se nad horami ozve hrozivé dunění a burácení (pokusného výbuchu). Pro primitivní obyvtele musí zkrátka naši kosmonauté vlky nevolky představovat všemohoucí božstva. Zatímco těžká práce kosmonautů pokračuje, dostaví se patrně dříve nebo později delegace kněží nebo kouzelníků k tomu příslušníku posádky, v němž neomylným instinktem vytuší velitele, aby vešla ve styk s bohy."
Tak to snad pro představu, co mohli kdysi zažívat naši předci a co budou zažívat primitivní bytosti z jiné planety, které budou lidskými kosmonauty navštíveni. Také aby jste si uvědomili, jak složitě zašifrované jsou v posváných textech zprávy o mimozemské návštěvě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte, že nás kdysi navštívili nepozemšťané?

Ano, to je jasné! 52.6% (10)
Asi ano, ale nejsem si jistý/á 26.3% (5)
Asi ne, ale možné to je 5.3% (1)
Ne, to je blbost! 15.8% (3)

Komentáře

1 UFO UFO | 6. května 2007 v 14:49 | Reagovat

to se nikomu nechce cist ZKTATTE TO!!

2 Dýmoš Dýmoš | E-mail | 8. května 2007 v 13:27 | Reagovat

Zamítnuto.

3 Mikel Mikel | E-mail | 27. ledna 2012 v 1:27 | Reagovat

To hnutí skeptiků je fakt klub sucharů.
Čtu Epochu a jakýkoliv článek o sporném tématu samozřejně vyvrátí. Jsou jako politické strany.
Ikdyby to bylo do očí bijící pravda, tak už jen z principu opozice to musí vyvrátit.
Ti budou první co se zhroutí až se stvořitelé vrátí.
A nebudou jediní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama