Úvod - "bohové" alias mimozemšťané

30. března 2007 v 19:45 | mates
Jsme my, lidé ve vesmíru sami? Tuto otázku si poslední dobou klade spousta (ne-li všichni) lidí. Stovky pozorování ufo, kruhy v obilí a údajné únosy mimozemšťany mohou být (a podle mého názoru jsou) důkazy o tom, že přece jen ve vesmíru nejsme sami a že někdo o nás ví.
Poslední dobou se tedy pořád spekuluje o příchodu mimozemšťanů. Budou zlí či hodní? Kladou si všichni otázku. Jak sou vyspělí? Atd.
Ale, co když se nejedná o příchod ale návrat?
… To by znamenalo, že tady kdysi museli být. A oni tady byli! V šerém dávnověku byla naše planeta navštívena mimozemskými návštěvníky! To by ale po nich zůstali stopy, ne?
ALE PO NICH ZŮSTALY STOPY!!! Vlastně abyste v tom neměli guláš, těmhle názorům se říká "zakázaná věda", "spekulativní archeologie" nebo "Paleo-SETI filozofie". Já nejčastěji používám výraz "Zakázaná věda".
Tak spět k tématu. Jaké stopy to vlastně jsou? Musím vás zklamat, obrovský vesmírný koráb z počátku lidstva se sice nenalezl (on se asi nalezl ale to si řekneme až o hodně později), ale zůstává mnoho dalších stop, které si řekneme níže. Většina je zašifrována ve starých mýtech a posvátných knihách, některé jako sochy nebo vyobrazení, popřípadě stavby.
Za "otce" zakázané vědy je považován švýcarský spisovatel, archeolog, ufolog, laický historik a cestovatel Erich von Däniken. Svou první a nejslavnější knihou "VZPOMÍNKY NA BUDOUCTNOST" způsobil revoluci ve vědě a rozdělil svět na dva tábory: ti, kteří ho nenávidí, zesměšňují a (radši) ignorují (jako můj otec nebo většina vědců), a na ty, kteří ho obdivují, čtou jeho knihy a považují ho za průkopníka moderní vědy (jako já).
Erich von Däniken vydal asi 30 knih, z toho sem jich přečetl sedm.
Byl běh lidských dějin ovlivněn návštěvou z vesmíru? Jsou staré mýty a posvátné texty popisem špatně pochopených technologií? Je naše archeologie založena na chybných předpokladech? Vracejí se snad dávní "bohové"?
Sundejme si klapky z očí a podívejme se na věc podrobněji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíte, že existují mimozemšťané?

Ano, určitě 83.6% (46)
Nevím, ale asi ano 12.7% (7)
Nevím, ale spíš ne 3.6% (2)
Ne, sou to blbosti 0% (0)

Komentáře

1 Danda Danda | Web | 5. května 2007 v 16:56 | Reagovat

Taky určitě nejsem z těch, co si myslí, že jsme ve vesmíru sami a protože teď ve třídě bereme astronomii, často o tom diskutujem...je to moc zajímavé téma...

2 erich von daniken erich von daniken | E-mail | 2. srpna 2007 v 15:17 | Reagovat

a co když budou zlí a hodní zároveň, cožpak my(lidi) jsme jenom hodní, nebo jenom zlí, a proč by nemohlo být více ras, vesmír fakt velkej, a když čteš toho danikena, tak se dočteš o obrech, o malých s velkýma očima, existuje teorie, že sou s námi na planetě plazovití(pod zemí, a prej tu sou už od dob dinosaurů), možná si o tom četl, a znáš rok 2012, jestli ne tak čti taky hodně o máých

3 mates mates | E-mail | 4. srpna 2007 v 11:19 | Reagovat

Já Maye zbožňuju a dost se o straou ameriku zajímám.

Co se stane roku 2012 nemohu přesně říct.

Co se týče těch ras je jich víc. Ty hlavní "bozi" byli velcí, a velkou hlavou a velkým nosem. Pak soutu maličcí bez nosu se šedou pokožkou a možná i další.

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama